Kartal Eddie – Eddie the Eagle Türkçe Altyazılı izle | Full HD Film izle
LoadingAdd to favorites

Kartal Eddie – Eddie the Eagle Türkçe Altyazılı izle

p2

Gerçek bir olaya uzanan ve efsanevi bir olimpiyat kayakçısı olan İngiliz sporcu MichaelEddieEdwards’ın hayat hikayesinin anlatıldığı yapım, büyük bir sinemasever kesimi tarafından beğenilerek izlenmiştir.
Edwards, Calgary’de 1988 yılında düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda Britanya’yı kayakla atlama kategorisinde temsil eden ilk yarışmacı olma fırsatını yakalar ve bunun sonucunda ulusal bir halk kahramanı haline gelir. Edwards aslında bu büyük başarı hikayesini kazanamadan önce büyük bir kesim tarafından kazanması pek de beklenmeyen bir sporcudur; fon desteği bulamamıştır ve bu da yetmezmiş gibi gözlerinin hipermetrop olması nedeniyle koruyucu kayak gözlüklerinin altına ayrı bir gözlük daha takmak zorunda kalmıştır. Bu durum atlamalar sırasında onu gözlerinden etmiştir. Michael Edwards, 70m ve 90m atlayışlarında sonunculuk gibi kötü bir sıralama elde etse de basın ona bu kahramanca yenilgiden dolayı
Mr. Magoo lakabını takar.
Kartal EddieEddie the Eagle filminin yönetmenliğini Dexter Fletcher üstlenirken oyuncu kadrosunda Taron Egerton, Hugh Jackman, Tom Costello yer almaktadır.
”İyi Seyirler.”

Yorumlar

bülent

2 sene önce

muhteşem bir duygusal filim seyretmek lazım kesinlikle….