Fetih 1453 – Yerli Film 1080p Full HD izle | Full HD Film izle
LoadingAdd to favorites

Fetih 1453 – Yerli Film 1080p Full HD izle

p1

Part-1 Part-2 Part-3 TekPart-Ok.Ru
26681

Babası II.Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II.Mehmet’in şimdi öncelikli hedefi Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i almaktır.Bu uğurda yapılması gereken ne varsa hiçbirinden feragat etmeyerek yapacaktır.
Fetih 1453 filmi Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyacak olan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlıyor.Şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarih filmi projesi olma yolunda.
3 boyutlu animasyonlarla güçlendirilen filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy üstleniyor.Filmin senaristleri İrfan Saruhan ve Atilla Engin’e Doç.Dr. Hülya Tezcan,Doç.Dr. Gülgün Köroğlu,Prof.Dr. Feridun Emecen,sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan büyük bir kadro eşlik ediyor.2009 Eylül ayında başlanan film 2012’nin Ocak ayında tamamlandı.Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,Almanya, Hollanda,Avusturya, Fransa, Amerika,İngiltere ve İsviçre’de gösterime girdi.
Büyük miktarda para harcanarak çekilen film,tarih-kahramanlık filmi adına büyük bir titizlikle ve tarihten sapılmadan çalışmıştır.Özellikle tarihi yanı sıra birçok can alıcı noktalara değinmesi yönünden kaçınılmayacak bir filmdir.
”İyi Seyirler.”

Yorumlar